Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 stycznia 2016

Policjanci przeprowadzili 14 stycznia na Mazowszu działania "Niechronieni   uczestnicy ruchu drogowego".  Na drogach pracowało wtedy ponad 341 funkcjonariuszy. 

 

Śmiertelność w wypadkach drogowych w Polsce na tle innych państw europejskich jest wyjątkowo wysoka. Na każde 100 wypadków w naszym kraju ginie 12 osób, podczas gdy średnio w krajach UE zaledwie 3 osoby.

 

Policjanci wciąż pracują nad tym, by ofiar zdarzeń wypadków było jak najmniej. By to osiągnąć często prowadzą intensywne działania. Ostatnia taka akcja na Mazowszu miała miejsce wczoraj - Niechronieni   uczestnicy ruchu drogowego.

 

W działaniach łącznie brało udział 341 policjantów, którzy ujawnili łącznie 1052 wykroczenia popełnione przez pieszych i kierujących.  Z tej liczby 270 to wykroczenia popełniane przez pieszych.  Najczęściej popełniane przez nich wykroczenie, to przechodzenie w miejscach niedozwolonych -- 190. Zdarzały się też przypadki  niestosowania się do sygnalizacji świetnej -- 10.

 

Kierujący popełnili 747 różnych wykroczeń. Z czego  18 to nieustąpienie pierwszeństwa pieszym a 19 nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.  

 

Osobną nadzorowaną grupę stanowili kierujący rowerami ich przypadku najczęstszy błąd to przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz nieprawidłowe oświetlenie.

 

Zespół Prasowy KWP zs w Radomiu /A.L.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie