Policjanci otrzymali nowy AlcoBlow

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 stycznia 2016

Policjanci z gostynińskiej komendy otrzymali nowe urządzenie do wstępnego badania stanu trzeźwości AlcoBlow. Tester będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy drogówki w codziennej służbie w celu eliminowania z ruchu drogowego osób, które prowadzą pojazdy po spożyciu alkoholu.

Z końcem minionego roku w Starostwie Powiatowym w Gostyninie odbyło się uroczyste przekazanie nowego urządzenia do kontroli trzeźwości kierowców. W obecności Starosty Gostynińskiego Tomasza Matuszewskiego, Wicestarosty Jana Krzewickiego, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Zdzisława Tarki Wojciech Krzewski - Dyrektor WORD w Płocku przekazał urządzenie AlcoBlow na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie mł.insp. Zbigniewa Włodkowskiego. Następnie szef gostynińskich policjantów w trakcie służbowej odprawy przekazał urządzenie Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego asp.szt. Januszowi Jóźwiakowi.

AlcoBlow będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy drogówki w codziennej służbie w celu eliminowania z ruchu drogowego kierujących pod działaniem alkoholu. Tester pozwala w przeciągu kilku sekund przeprowadzić test na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, co znacznie usprawni i przyśpieszy kontrolę kierowców w ramach działań np. „Stop-trzeźwość” prowadzonych systematycznie przez policjantów.

Lokalna współpraca pomiędzy instytucjami jest ważnym elementem w budowaniu i zapewnianiu bezpieczeństwa. Starosta Gostyniński Tomasz Matuszewski zawsze aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Każdorazowo angażuje się w działania, popiera przedsięwzięcia, uczestniczy w realizacji różnych profilaktycznych akcji, czego wyrazem jest również przekazanie urządzenia AlcoBlow.

KPP w Gostyninie

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie